Houpání uklidňuje – klid a pohoda jsou základní předpoklady ke spokojenému životu, ovšem současná doba těmto atributům příliš nepřeje. Mnozí z nás jsou vystresovaní, pracovně přetížení, zatížení řadou povinností a někdy tomu napomáhá i nevhodně zvolený životní styl a špatný stravovací režim. Nemusíte přímo sedět v pozici lotosového květu, abyste se uklidnili a meditovali, k meditaci a vnitřnímu klidu postačí docela prosté houpání. Třeba na závěsné houpačce do bytu.
Houpání podporuje tvůrčí myšlení – některým dětem se tímto způsobem lépe připravuje na školní výuku, lépe vstřebávají informace, lépe se učí něčemu nazpaměť. Není divu, vždyť houpání zlepšuje i činnost nervové soustavy a práci mozku. Mají-li vaše ratolesti touhu na houpačce se učit, rozhodně jim v tom nezabraňujte.
Houpání zlepšuje imunitu – podobně, jako skákání na trampolínách, tento pohyb pomáhá lépe fungovat lymfatickému systému. Lépe proudící lymfa v těle má příznivý vliv na imunitní systém, pomocí lymfy se totiž odvádí toxické zplodiny a zároveň se přivádí do všech buněk potřebné živiny. Děti, zvláště ty mladší, dobře ví, co jim prospívá, aniž by se o tom musely někde dočíst. Lépe používají vlastní intuici a ta jim vždy podsouvá to pozitivní a žádoucí. Hopání prospívá i dospělým, je-li závěsná houpačka dostatečně pevná a má vyšší nosnost, můžete se na ní občas pohoupat i vy.
Dopřejte dětem více tradiční zábavy – dnešní doba nahrává digitalizaci a to není ten nejlepší směr vlastního duchovního rozvoje. Výpočetní technika by nám měla sloužit jako pomocník, ale nesmíme zapomínat na naší fyzickou schránku a reálný, nikoli virtuální svět kolem sebe. Vyjděte proto častěji do přírody, vyjeďte s dětmi na kole, jděte se projít do hor, provozujte venkovní sporty a doma dětem nabídněte namísto hraní s mobilem raději stavebnici, sedací vak, papírovou knihu, dětský stan na zahradu nebo do pokoje, zkrátka tradiční hračky a tradiční zábavu. Závěsná houpačka může být rovněž její součástí.