Instalatéři zasahují i v havarijních situacích. Mají za tímto účelem zřízený telefonický a e-mailový kontakt a můžete je oslovit třeba v sobotu o půlnoci. Některé situace zkrátka nepočkají do dalšího pracovního dne a je třeba je řešit ihned, bez dlouhého otálení.
Ucpané odpady – zanesený odpad v kuchyni, v koupelně či na toaletě lze velmi snadno prorazit gumovým zvonem, ale pouze v případě, že se jedná o lokální ucpávku, a v potrubí jsou pouze nánosy mastnoty, drobných odpadků a bakteriálního slizu. Pokud se do odpadů dostanou skořápky, slupky od brambor anebo předměty, jako jsou hygienické vložky, řetízky, sponky či prsteny, nemusí se vám tento proces povést. Stejně tak neuspějete u závad na kanalizačním potrubí, na to už musí přijet instalatér.
Unikající plyn – jakmile někde, a je jedno kde, ucítíte zemní plyn, neváhejte instalatéry volat okamžitě. Zemní plyn sám o sobě není cítit, je záměrně obohacován silně aromatickou látkou již při nízkých koncentracích, a to ze zcela zjevného důvodu nebezpečí výbuchu. Úniky plynu patří do běžných havarijních výjezdů instalatérů i v nočních hodinách.
Závada plynového kotle – jestliže vám v zimě vypoví službu plynový kotel, ale nejde o únik plynu, i to je důvod k přivolání instalatéra. Pokud přestane kotel topit v lednu, kdy lze očekávat silný mráz, nemá smysl s přivoláním odborníka otálet, mohlo by se to vymstít na zdraví obyvatel domu.
Prasklé topení – podobné je to i s prasklým radiátorem v průběhu topné sezóny, protože se kvůli tomu musí vypustit voda z topného systému a radiátor demontovat. V některých případech je opět důležité volat instalatérský havarijní servis co nejdříve.
Úniky vody do zdiva – instalatéři nonstop Kanalizace instalatéři vyjíždí i na tyto závady. Praskne vám trubka ve zdi a je třeba co nejdříve najít místo závady a tu pak také odstranit. Instalatéři vyhledávají unikající vodu pomocí poslechových tyčí Hykron nebo formovacím plynem.