Asi každý z nás někdy navštívil akci, kde hrají nejrůznější poloamatérské kapely. Můžeme se s nimi setkat na nejrůznějších plesech či zábavách. Obvykle nehrají své vlastní písně (které často ani nemají), místo toho hrají díla jiných interpretů.
To ovšem není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Rozhodně nestačí si sehnat noty, skladbu nacvičit a jít hrát, a to ani když hrají naživo. Nejprve je potřeba ji upravit pomocí hudebního programu a přizpůsobit schopnostem jednotlivých členů kapely.
Dále je potřeba vyřešit, co udělat s chybějícími nástroji. Koneckonců, například basy jsou součástí prakticky každé moderní písničky, ale kolik hráčů na basu tyto amatérské hudební skupiny mají? To platí i o jiných nástrojích, které mohou být neobvyklé, jako například saxofon či housle.
Zde pak pomůže zařízení na tvorbu zvukových efektů, jako je například FullTone OCD v2. Jedná se o přístroj, který dokáže vytvářet nejrůznější hudební efekty, od těch basových přes kytarové i mnohé jiné, které by byly z jakéhokoliv důvodu nad možnosti dané kapely.
Je pravdou, že tento nebo podobný přístroj používají prakticky všichni muzikanti, zvláště ti, kteří nehrají vlastní skladby. Prakticky nikdy totiž není možné dané efekty přesně kopírovat, ať už díky tomu, že hráč na daný nástroj zkrátka není tak zkušený a onen zvuk vytvořit nedovede, nebo prostě proto, že v kapele hráč na daný nástroj není.
Ovšem často jej používají i hudebníci, kteří hrají vlastní písně. Díky tomu totiž mohou vytvářet takové skladby, které se budou lidem líbit, případně vylepšit ty stávající. Musíme si totiž uvědomit, že prakticky žádný hráč tyto zvuky nebude reprodukovat tak přesně, jako přístroj.
To samozřejmě platí i o živých vystoupeních, kdy z velké části skutečně muzikanti hrají, avšak zvuky v pozadí a nejrůznější efekty jsou vytvářeny právě těmito přístroji, a z nich jsou také pouštěny. Jedná se tedy o nedocenitelnou pomůcku všech hudebníků. A ti si to velmi dobře uvědomují.