Úprava bazénové vody
Chemie
O vodu v bazénu musíme dobře pečovat, jinak se nám začne kazit a tvořit se v ní zelené organismy. Navíc vody je tu opravdu hodně, takže by byla škoda, kdybychom nebyla vhodná ke koupání. Kromě pískové filtrace, jenž nám zachytí nečistoty je potřeba ošetřovat ji chemicky. Když budete používat ověřenou bazénovou chemii, tak pokud nemáte třeba zdravotní problémy spojené s kůží, tak se rozhodně nemáte čeho bát.
První věcí, kterou potřebujeme sledovat je pH vody, přičemž není dobré, když je nízké nebo naopak vysoké. Pro jeho měření existují pH testery, přičemž pokud zjistíte, že hodnota není v normálu, tak stačí použít přípravek pro její zvýšení či snížení. Dále musíme nějakým způsobem zajistit dezinfekci, abychom právě zabránili tvorbě zelených organismů a podobně. Pro tento způsob je nejčastěji využívaná chlórová chemie, protože není nijak drahá a má skutečně dobré účinky v dlouhodobém horizontu.
Sůl
Místo chlóru můžeme využít i jinou možnost v podobě mořské soli do bazénu. Jedná se o stále rozšířenější způsob, který má výhodu v tom, že můžeme používat jenom minimum chlórové chemie, což je pro někoho velká výhoda. Aby byla zajištěna dobrá účinnost soli, tak potřebujeme dobrou salanizační jednotku, která se už postará o dobré uvolňování. Sice je koncentrace mnohem menší než v moři, ale stále platí, že způsobuje korozi.
Proto je nutné mít bazén a vše okolo něj vyrobeno z materiálů, které jsou vůči ní odolné. První investicí je salanizační jednotka a následovat může třeba čerpadlo, protože ne všechna jsou vhodné pro čerpání právě slané vody. Jednotka se nám stará o tvorbu aktivního chlóru, takže její vlastnění je skutečně zapotřebí. Pří instalaci se musíme řídit doporučením výrobce, aby skutečně dobře fungovala. Sůl se prodává v různých baleních, přičemž ty větší bývají zároveň cenově výhodnější.